|
Дата розміщення: 28.04.2015
Примітки до фінансової звітності, складеної відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності
Iнформацiя про Товариство
Повна назва: ПУБЛIЧНЕ АКЦIОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО ПЛЕМЗАВОД "ЯНЕНКIВСЬКИЙ"
Скорочена назва: ПАТ ПЛЕМЗАВОД "ЯНЕНКIВСЬКИЙ"
Код за ЄДРПОУ: 20597543;
Юридичне та фактичне мiсцезнаходження: 08470, Київська область, Переяслав - Хмельницький район, с. Пологи - Яненки
Тел./факс: 0456-75-18-39;
Дата реєстрацiї: Товариство зареєстроване Переяслав - Хмельницькою районною державною адмiнiстрацiєю Київської областi. Свiдоцтво про державну реєстрацiю юридичної особи серiя А00 № 550804, номер запису в Єдиному державному реєстрi юридичних осiб та фiзичних осiб - пiдприємцiв про державну реєстрацiю 1 343 120 0000 000092
Основнi види дiяльностi згiдно Довiдки АБ №365431/2010р. з єдиного державного реєстру пiдприємств та органiзацiй України (ЄДРПОУ):
01.11 Вирощування зернових культур,крiм рису, бобових культур i насiння олiйних
01.41 Вирощування великої рогатої худоби молочних порiд
01.50 Змiшане сiльське господарство
48.21 Оптова торгiвля зерном, необробленим тютюном, насiнням i кормами для тварин
46.4 Оптова торгiвля живими тваринами
Предметом та метою дiяльностi Товариства є досягнення значної економiчної ефективностi в своїй дiяльностi та отримання прибутку в порядку, передбаченому чинним законодавством та Статутом . Ефективне управлiння майном та коштами, вирощування зернових культур, обробка землi, та ведення сiльського господарства.
Вищим органом управлiння Товариства є Загальнi збори акцiонерного товариства.
Безпосереднє керiвництво дiяльнiстю Товариства здiйснює Голова правлiння - колегiально.
Контроль за фiнансово-господарською дiяльнiстю Товариства здiйснює Ревiзiйна комiсiя Товариства.
Станом на 31 грудня 2014 року чисельнiсть працiвникiв Компанiї - складає 21 спiвробiтник
2.1.Основа подання фiнансової звiтностi
Рiчна фiнансова звiтнiсть Товариства пiдготовлена у вiдповiдностi з Мiжнародними стандартами фiнансової звiтностi (МСФЗ) в редакцiї затвердженiй Радою по Мiжнародним стандартами фiнансової звiтностi оприлюдненої на сайтi Мiнiстерства фiнансiв України.
Датою переходу, Товариство обрало 01 сiчня 2012 року, таким чином звiтнiсть за 2014 рiк подається у повнiй вiдповiдностi МСФЗ, ретроспективно за 2013 та 2014 роки
Фiнансовi звiти за перiод, що минув 31 грудня 2014 року на дату аудиту затвердженi Загальними зборами Учасникiв.
2.2.Основа консолiдацiї.
Звiтнiсть ПАТ ПЛЕМЗАВОД "ЯНЕНКIВСЬКИЙ" не консолiдується. Товариство не має, дочiрнiх пiдприємств, фiлiй i т. i., складається з головного офiсу.
2.3.1.Суттєвi положення облiкової полiтики
Фiнансова звiтнiсть ТОВАРИСТВА пiдготовлена згiдно з вимогами ст.12-1 Закону України "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi". Для складання фiнансової звiтностi застосовувались мiжнароднi стандарти, якi не суперечать цьому закону та офiцiйно оприлюдненi на веб-сайтi Мiнiстерства фiнансiв України МСФЗ(IAS and IFRS) та МСБО(IFRIC and SIC), та вибраної облiкової полiтики викладеної в наказi №1 вiд 04 сiчня2012року, "Про бухгалтерський облiк та облiкову полiтику ПАТ ПЛЕМЗАВОД "ЯНЕНКIВСЬКИЙ" на основi МСФЗ(IAS and IFRS) та МСБО(IFRIC and SIC). Рiчна фiнансова звiтнiсть складена на пiдставi даних бухгалтерського облiку ПАТ ПЛЕМЗАВОД "ЯНЕНКIВСЬКИЙ" Товариство вибрало ведення облiку за МСФЗ в форматi Excel таблиць, та розробило методику складання та формату звiтностi Товариства.
Пiдготовка фiнансової звiтностi вимагає вiд керiвництва розрахункiв та припущень, що впливають на суми активiв та зобов'язань, вiдображених у фiнансовiй звiтностi, а також на суми доходiв та витрат, що вiдображаються у фiнансових звiтах протягом звiтного перiоду.
2.3.2 Валюта вимiру та подання
Фiнансовi звiти Товариства поданi у гривнi (грн), що також є функцiональною валютою виходячи з основного економiчного середовища, у якому Товариство здiйснює свою дiяльнiсть. Це означає, що операцiї в валютах iнших нiж гривня, розглядаються як операцiї в iноземних валютах.
Всi суми у фiнансових звiтах та примiтках наведенi в тисячах гривень, якщо не зазначено iнше.
2.3.4.Обєднання бiзнесу.
На дату 31.12.2014року, Товариство не проводило заходiв щодо об'єднання бiзнесу.
Спiльна дiяльнiсть.
На дату 31.12.2014року, Товариство не проводило спiльної дiяльностi.
2.3.5. Iнвестицiї в асоцiйованi компанiї
На дату 31.12.2014року, Товариство не мало асоцiйованих компанiй на якi мало суттєвий вплив.
2.3.6. Перерахунок iноземної валюти
В 2013 роцi Товариство не мало розрахункiв в iноземнiй валютi.
2.3.7. Визнання доходу.
Дохiд - це валове надходження економiчних вигiд протягом перiоду, що виникає в ходi звичайної дiяльностi суб'єкта господарювання, коли власний капiтал зростає в результатi цього надходження, а не в результатi внескiв учасникiв власного капiталу.
Справедлива вартiсть - це сума, за якою можна обмiняти актив або погасити заборгованiсть в операцiї мiж обiзнаними, зацiкавленими та незалежними сторонами.
а) продаж товарiв;
б) надання послуг.
Товариство отримує дохiд вiд надання в оренду й експлуатацiю власного нерухомого майна. МСБО 18 "Дохiд".
Доходом визнаються надходження вiд сплати по договорам оренди.
2.3.8. Податок на прибуток
Поточний податок на прибуток обчислюється вiдповiдно до законодавства України.
Пiдхiд до нарахування та сплати податку на прибуток не визначається за МСБО 12 "Податки на прибутки" В Українi цей податок нараховується та сплачується за нормами визначеними Податковим кодексом України, при складаннi фiнансової звiтностi, цей податок вираховується з загальної суми сукупного доходу , та регулюється вiдстроченими податковими активами, або вiдстроченими податковими зобов'язаннями. Податок на прибуток в Українi не обчислюється за даними фiнансових звiтiв, а тiльки зменшує сукупний дохiд, та може нараховуватись та сплачуватись при фiнансових збитках.
2.3.9. Непоточнi активи, утримуванi для продажу, та припинення дiяльностi.
Станом на кiнець робочого дня 31.12. 2014року в Товариствi вiдсутнi непоточнi активи, утримуванi для продажу, та припинення дiяльностi. МСФЗ 5 "Непоточнi активи, утримуванi для продажу, та припинення дiяльностi".
2.3.10. Основнi засоби.
Обладнання облiковується по первiснiй вартостi за мiнусом накопиченої амортизацiї та/або накопичених збиткiв вiд знецiнення в випадку такого знецiнення. Товариство признає такi витрати при замiнi окремих компонентiв основних засобiв, поки така замiна є економiчно обґрунтованою. Далi признається замiна на новi компоненти. МСБО 16 "Основнi засоби".
Земля та будинки оцiнюються за справедливою вартiстю за вирахуванням накопиченої амортизацiї по будiвлям та збиткiв вiд знецiнення, признаних пiсля дати переоцiнки. Переоцiнка здiйснюється з достатньою перiодичнiстю, для забезпечення впевненостi в тому, що справедлива вартiсть переоцiненого активу не суттєво вiдрiзняється вiд його балансової вартостi. МСФЗ 16 (IAS) 16.73(а),16.31
Об'єкти, якi входять до одного класу, основних засобiв, переоцiнюються одночасно, щоб запобiгти вибiрковiй переоцiнцi активiв i включенню у фiнансову звiтнiсть сум, у яких змiшанi витрати та вартостi на рiзнi дати. МСФЗ 16 (IAS)16.38
При збiльшеннi балансової вартостi активу вiд переоцiнки , збiльшення признається iншому сукупному доходi та накопичується у власному капiталi пiд назвою "Дооцiнка" МСФЗ 16 (IAS)16.39
Якщо балансова вартiсть активу зменшилась в результатi переоцiнки, зменшення має бути признаним в прибутку чи збитку. МСФЗ 16 (IAS)16.39
Коментарi
Метою цього Стандарту є визначення облiкового пiдходу до основних засобiв, щоб користувачi фiнансової звiтностi могли розумiти iнформацiю про iнвестицiї суб'єкта господарювання в його основнi засоби та змiни в таких iнвестицiях. Основнi питання облiку основних засобiв - це визнання активiв, визначення їхньої балансової вартостi та амортизацiйних вiдрахувань, а також збиткiв вiд зменшення корисностi, якi слiд визнавати у зв'язку з ними.
Амортизацiя,
Балансова вартiсть,
Вартiсть, визначена суб'єктом господарювання,
Збиток вiд зменшення корисностi,
Лiквiдацiйна вартiсть активу,
Основнi засоби,
Собiвартiсть,
Справедлива вартiсть.
Строк корисної експлуатацiї
Собiвартiсть об'єкта основних засобiв
Подальшi витрати
Оцiнка пiд час визнання
Об'єкт основних засобiв, який вiдповiдає критерiям визнання активу, слiд оцiнювати за його собiвартiстю.
Елементи собiвартостi
Оцiнка собiвартостi
Оцiнка пiсля визнання
Пiсля визнання активом, об'єкт основних засобiв слiд облiковувати за його собiвартiстю мiнус будь-яка накопичена амортизацiя та будь-якi накопиченi збитки вiд зменшення корисностi.
Кожну частину об'єкта основних засобiв, собiвартiсть якої є суттєвою стосовно загальної собiвартостi об'єкта, слiд амортизувати окремо.
Амортизацiйнi вiдрахування за кожен перiод слiд визнавати у прибутку чи збитку, якщо вони не включенi до балансової вартостi iншого активу.
Суму активу, що амортизується, слiд розподiляти на систематичнiй основi протягом строку його корисної експлуатацiї.
Лiквiдацiйну вартiсть та строк корисної експлуатацiї активу слiд переглядати принаймнi на кiнець кожного фiнансового року та, якщо очiкування вiдрiзняються вiд попереднiх оцiнок, змiну (змiни) слiд вiдображати як змiну в облiковiй оцiнцi вiдповiдно до МСБО 8 "Облiковi полiтики, змiни в облiкових оцiнках та помилки".
Використаний метод амортизацiї має вiдображати очiкувану форму споживання майбутнiх економiчних вигiд вiд цього активу суб'єктом господарювання.
Метод амортизацiї, застосований до активу, слiд переглядати принаймнi на кiнець кожного фiнансового року, а якщо вiдбулася значна змiна в очiкуванiй формi споживання майбутнiх економiчних вигiд, утiлених в активi, метод слiд змiнити для вiдображення змiненої форми. Таку змiну слiд облiковувати як змiну в облiковiй оцiнцi вiдповiдно до МСБО 8.
Зменшення корисностi
Фiнансова звiтнiсть має також розкривати таку iнформацiю:
а) наявнiсть та суми обмежень на права власностi, а також основнi засоби, переданi у заставу для забезпечення зобов'язань;
б) суму видаткiв, визнаних у балансовiй вартостi об'єкта основних засобiв у ходi його будiвництва;
в) суму контрактних зобов'язань, пов'язаних iз придбанням основних засобiв; МСБО 16 г) суму компенсацiї вiд третiх сторiн за об'єкти основних засобiв, кориснiсть яких зменшилася, або якi були втраченi чи переданi, що включається до прибутку чи збитку, якщо суму цiєї компенсацiї не було розкрито окремо у звiтi про сукупнi доходи.
Товариство визначає наступнi групи основних засобiв:
Найменування Критерiй суттєвостi Лiквiдацiйна вартiсть Строк корисного використання Метод нарахування амортизацiї Наступна оцiнка
Будiвлi та iнша нерухомiсть 0 20рокiв прямолiнiйний За справедливою вартiстю
Машини та обладнання 0 5рокiв прямолiнiйний За справедливою вартiстю
Транспортнi засоби 0 5рокiв прямолiнiйний За справедливою вартiстю
Основнi засоби у вiдповiдностi до груп станом:
На 31 грудня 2013 на31 грудня 2014
Будiвлi та iнша нерухомiсть 4685
Машини та обладнання 594
Транспортнi засоби 501
Всього 5780
У 2014роцi придбання та вибуття основних засобiв не вiдбувалось, амортизацiйнi вiдрахування станом на 31.12.2014року становлять 3726,0тис.грн. за даними останньої фiнансової звiтностi. Залишкова вартiсть основних засобiв станом на 31.12.2014року становить 2054,0тис.грн.
2.3.11. Оренда
Признання оренди вiдповiдно IFRIC 4 та МСФЗ(IAS)17.
За договорами оренди укладеними Товариством як орендодавцем, по операцiйнiй орендi залишаються всi ризики та доходи вiд володiнням активом. Першочерговi прямi витрати, понесенi при пiдписаннi договорiв оперативної оренди, включаються в балансову вартiсть активу який передається в оренду, та признаються весь термiн на тiй же пiдставi , що i доходи вiд оренди.
2.3.12. Витрати на позики
Витрат на позики, в 2014 роцi, Товариство не здiйснювало.(про що значать iншi надходження в ф-3 в сумi тис.грн.)
2.3.13. Iнвестицiйна нерухомiсть.
Iнвестицiйна нерухомiсть - нерухомiсть (земля чи будiвлi, або частина будiвлi, або їх поєднання, ), утримувана (власником або орендарем згiдно з угодою про фiнансову оренду) з метою отримання орендних платежiв або збiльшення вартостi капiталу чи для досягнення обох цiлей, а не для:
а) використаннi у виробництвi…..
б) продажу в звичайному ходi дiяльностi.
МСФЗ(IAS) 40.5
Товариство не володiє основними засобами, якi здаються в оренду, , та не пiдпадають пiд умови МСФЗ(IAS) 40 "Iнвестицiйна нерухомiсть".
Товариство оцiнює землю та будiвлi по справедливiй вартостi за МСФЗ 16 (IAS) та МСФЗ(IAS) 40.
2.3.14. Нематерiальнi активи
Для визнання статтi як нематерiального активу суб'єктовi господарювання треба довести, що стаття вiдповiдає, МСБО 38 Нематерiальнi активи.
В 2014 роцi в Товариствi нематерiальнi активи вiдсутнi
2.3.15. Фiнансовi iнструменти.
Фiнансовi активи Товариства станом на 31.12.2014року представленi у фiнансовiй звiтностi 2013та 2014рокiв наступним чином:
Дебiторська заборгованiсть за продукцiю,товари, роботи, послуги на початок року2014 складала 6254 на
31.12. 2014 р скл -2074тис грн
Дебiторська заборгованiсть за розрахунками: - -
За виданими авансами - -
З бюджетом - -
Iнша поточна заборгованiсть стр бал 1155 - 2262тис грн
Всього дебiтора складає 4336тис грн
Станом на 31.12.2014року дебiторська заборгованiсть зменшилась на 4274,0тис.грн.
2.3.16. Запаси
Запаси оцiнюються по методу ФIФО, МСФЗ (IAS)2 "Запаси". Товариство станом на кiнець робочого дня 31.12.2013року має запаси в сумi 717,0тис.грн. якi складаються з незавершеного виробництва соняшника пiд урожай 2014р. Станом на кiнець робочого дня 31.12.2014року.запаси на складах становлять 1084тис.грн. В сiльському господарствi, на перiод збирання врожаю, для облiку застосовують положення МСБО 41 "Сiльське господарство", пiсля збирання для облiку на складах облiк ведеться за МСФЗ (IAS)2 "Запаси"
2.3.17. Грошовi кошти
Грошовi кошти Товариства станом на кiнець робочого дня 31.12.2014року становлять 5,0тис.грн. на розрахунковому рахунку. МСФЗ (IAS) 7.6 та 7.7
2.3.18. Власний капiтал
Станом на кiнець дня 31.12.2014 року власний капiтал ПАТ "ПЛЕМЗАВОД "ЯНЕНКIВСЬКИЙ" складається iз статутного капiталу в розмiрi 1428820,00 грн. подiленого на 5715280 штук простих iменних акцiй в без документарнiй формi iснування, номiнальною вартiстю 0,25 грн. за одну акцiю, додатково вкладеного капiталу в сумi 13,0тис.грн., резервного капiталу в сумi 3108,00 тис. грн.. Вилучений капiтал становить 34,0тис.грн..
В 2012 роцi Територiальним управлiнням ДКЦПФР в м. Києвi та Київськiй областi зареєстровано випуск акцiй та видано Свiдоцтво про реєстрацiю випуску акцiй 07.03.2012року, Реєстрацiйний №38/27/1/06 вiд 2012 року.
2.3.19.Фiнансовi зобов'язання
Станом на 31.12.2014року фiнансовi зобов'язання Товариства складаються з поточних зобов'язань та забезпечень. Довгостроковi зобов'язання та забезпечення вiдсутнi.
Поточнi зобов'язання i забезпечення станом на 31 грудня 2014 року представленi як кредиторська заборгованiсть таким чином:
Поточна кредиторська заборгованiсть за:
- -
Довгостроковими зобов'язаннями за :
Товари, роботи, послуги - -стр баланса1615 3188тис грн
Розрахунки з бюджетом стр бал 1625 15 тис грн
В т. ч. з податку на прибуток - -
Розрахунки з оплати працi стр бал 1630 50тис грн
Iншi поточнi зобов'язання стр бал 1690 2705тис грн
Всього зобов»язань стр бал 1695 5958тис грн
Поточнi зобов'язання i забезпечення станом на 31 грудня 2014 року, зменшилися в порiвняння до 31 грудня 2013 року, на суму 3901,0тис.грн., у зв'язку з своєчасним розрахунком контрагентiв Товариства.
2.3.18. Резерви
Товариство в 2014 роцi поточних зобов'язань (резервiв по виплатi персоналу) не створювало.
2.3.19. Пенсiї та пенсiйнi плани
Товариство здiйснює обов'язковi вiдрахування до Державного пенсiйного фонду України на суму, яка розраховується на основi заробiтної плати кожного працiвника. Такi суми вiдображаються як витрати у тому перiодi, коли працiвниковi нараховується вiдповiдна винагорода. МСФЗ (IAS)19 "Виплати працiвникам"
Станом на 31 грудня 2014 року Товариство не мало додаткових зобов'язань за пенсiйними планами, допомозi пiсля виходу на пенсiю, страхуванню або допомозi пiсля звiльнення перед нинiшнiми або колишнiми працiвниками.
2.3.20. Виплати на основi акцiй
Станом на 31 грудня 2014 року Товариство не проводило виплат на основi акцiй. МСФЗ (IAS) 2 "Платiж на основi акцiй".
2.3.21. Розкриття iнформацiї про зв'язанi сторони.
Товариство використовує МСБО 24 "Розкриття iнформацiї про зв'язанi сторони" для забезпечення розкриття у фiнансовiй звiтностi iнформацiї, необхiдної для привернення уваги до можливого впливу на фiнансовий стан i на прибуток чи збиток, спричиненого iснуванням зв'язаних сторiн, а також операцiями та залишками заборгованостi, в тому числi зобов'язаннями мiж такими сторонами.
2.3.22. Подiї пiсля звiтної дати
Пiсля звiтної дати не вiдбулося жодних подiй, якi б потребували внесення змiн до фiнансової звiтностi станом на кiнець дня 31 грудня 2014 року.
д/н
д/н
д/н
|